آیا گیاهان دارویی مربوط به آرتریت روماتوئید جایگزین های درمانی خوبی هستند؟

درد پیوسته در تمام بدن احساس می شود و این درد ناشی از حمله سیستم ایمنی بدن خودتان به مفاصل تان است. این بیماری آرتریت روماتوئید نام دارد و عمدتا در میان افراد 40 تا 60 ساله و خصوصا زنان دیده می شود. آرتریت روماتوئید معمولا مفاصل کوچک، خصوصا مچ دست ها، بازوها و پا را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری عامل درد، خشکی و ورم مفاصل است که صبح هنگام در اوج خود قرار دارد. با گذر زمان بقیه مفاصل مانند کتف، آرنج ها، ران ها، زانوها و مچ پا هم درگیر این بیماری می شوند. فرد مبتلا به این بیماری برای گرفتن قاشق و چنگال در درست، باز کردن شیرهای آب، لباس پوشیدن و نوشتن مشکل دارد. این بیماری هیچ درمانی ندارد. داروهای تجویزی صرفا با استروئیدها نشانه های این بیماری را سرکوب می کنند. در بلندمدت، عوارض جانبی وخیم خصوصا در کبد و کلیه را احساس خواهید کرد. با این حال، چند گیاه دارویی برای آرتریت روماتوئید وجود دارند که می توانند شرایط جسمانی بیمار را بهبود بخشند.

 

دلایل ابتلا به آرتریت روماتوئید 

این بیماری ناشی از واکنش غیرعادی سیستم ایمنی بدن به مفاصل است. بعلاوه، ممکن است این بیماری به دیگر قسمت های بدن مانند ماهیچه ها، شش ها، پوست، رگ های خونی، اعصاب و چشم هم حمله کند. اما چرا سلول های ایمنی به اعضای بدن خودتان حمله می کنند؟

سیستم ایمنی بدن توسط گروهی از سلول های ایمنی خصوصا سلول های لنفاوی، اینترفرون لافا، اینترفرون بتا و اینترفرون گاما تنظیم می شود. این سلول ها در حالات طبیعی دیگر سلول های ایمنی بیش فعال را سرکوب کرده و سلول های ایمنی ضعیف تر را تقویت می کنند. به همین خاطر، در تنظیم سیستم ایمنی بدن و دستیابی به تعادل میان سلول های ایمنی بدن نقش مهمی ایفا می کنند.زمانی که این تنظیم کننده های ایمنی ضعیف می شوند سیستم ایمنی به هم ریخته و حتی به سلول های خودش هم حمله می کند. این وضعیت درست شبیه یک کشور بدون فرمانرواست، و پلیس بدون هیچ کنترلی به شهروندان حمله می کند.

  گیاهان دارویی مخصوص آرتریت روماتوئیدEnter heading here...

تحقیقات نشان داده اند که گیاه گانودرما سلول های اینترفرون لافا و گاما را تقویت می کنند و گیاه قارچ کرم ابریشم می تواند عملکرد اینترفرون گاما را تقویت کند. مصرف این دو گیاه برای بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید می تواند سیستم ایمنی بدن آنها را تقویت کند. این گیاهان می توانند سلول های ایمنی فعال را سرکوب کرده و شرایط بیماری آرتریت روماتوئید را در بلندمدت بهبود بخشند.

بعلاوه، این بیماری اتو-ایمیون می تواند به استخوان ها و مفاصل آسیب جدی وارد کند. برای درمان این آسیب ها و تقویت استخوان ها می توانید از مکمل کلسیم مرجانی استفاده کنید. اگر در کنار این بیماری عفونت هم اتفاق بیافتد موم زنبور عسل با بهترین خواص آنتی بیوتیک طبیعی بهترین نتیجه را بدست می دهد.

  مراقبت در بیماری آرتریت روماتوئیدEnter heading here...

فراموش نکنید که نباید بدون توصیه پزشک مصرف داروهای خود را قطع کنید، حتی اگر از گیاهان دارویی مخصوص آرتریت روماتوئید استفاده می کنید. مصرف داروهایی مانند استروئید را نباید ناگهانی قطع کرد. با این حال، پزشک می تواند در صورت بهبود شرایط بیماری بصورت مرحله ای میزان داروها را کاهش دهد. همچمین نباید رژیم غذایی و سبک زندگی سالم و آرامش اعصاب را فراموش کنید. عصبانی شدن و سرکوب خشم شرایط شما را بدتر و روند بهبود را کُندتر می کنند

خواص تاثیرگذاری قارچ گانودرما تا چه حد واقعیت دارد...
 

نظرات

بدون نظر
Already Registered? Login Here
مهمان
جمعه, 03 بهمن 1399
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

تماس

آدرس دفتر: تهران میدان فردوسی خ قرنی خ شاداب پلاک 48

شماره همراه:09059629089

اینماد